Šatníky na mieru

satnikyVďaka svojej priestorovej veľkorysosti sa stávajú šatníky a šatníkové skrine viac a viac obľúbené v moderných interiéroch. Hlavná výhoda šatníka je odľahčenie ostatných miestností od rozmerného nábytku. Ak plánujete nový dom určite nezabudnite do projektu začleniť šatník alebo šatníkovú skriňu, čím väčšiu tým lepšie. Správne naprojektovaný šatník pojme všetko čo treba a Váš priestor bude zrazu väčší a prehľadnejší. Rovnako ako vstavaná skriňa aj váš šatník je možné prispôsobiť vašim požiadavkám a potrebám v plnom rozsahu. Od jeho rozmerov, cez materiály, dvere až po vnútorné vybavenie šatníka.

Šatník ako samostatná miestnosť

Ideálnym riešením je, pokiaľ máme k dispozícii samostatnú miestnosť, ktorú môžeme využívať ako šatník. Vstup do šatníka môže byť riešený bežnými dverami, alebo posuvnými.

Šatník ako oddelená časť väčšej miestnosti

Ďalším bežným riešením je vyčlenenie časti väčšej miestnosti. Takýto šatník môže byť oddelený buď pevnou stavebnou priečkou, alebo posuvným systémom.

Šatník-skriňa s predsunutým posuvným systémom

Aj keď sú možnosti priestoru obmedzené, stále je možnosť vytvorenia vstupného mini-šatníka. Jednoducho tak, že posuvný systém predsuniete pred vnútorné vybavenie tak, že vznikne vstupný priestor. Ideálnym miestom na takéto riešenie je využiť roh miestnosti.